Görüntü İşleme Yazılımları


Görüntü işleme elektronik (dijital) görüntü verilerini, elektronik ortamda (bilgisayar ve yazılımlar yardımı ile) amaca uygun şekilde değiştirmeye yönelik yapılan bilgisayar çalışmasıdır.


Görüntü işleme uygulamalarını, 2 ana başlık altında toplayabiliriz.
1- Akıllı Kameralar (Smart Camera) ile yapılan görüntü işleme uygulamaları
2- PC tabanlı görüntü işleme uygulamaları.


Akıllı kameralar ile yapılan uygulamalar, daha çok PLC programlama mantığına yakındır. Kamera üzerindeki işlemcide gömülü (embedded) bir yazılım ve çeşitli giriş – çıkış arabirimleri mevcuttur. Programcı, PLC programlar gibi kamerayı programlar ve programlanmış kamera bir nevi sensör gibi çalışarak, önceden belirlenmiş görevleri gerçekleştir.PC tabanlı, C, C++, C# veya VB ile profesyonel görüntü işleme uygulamaları geliştiriyoruz. Tek başına çalışabilen (exe), istediğiniz yere kurulum yapabileceğiniz (dağıtılabilir) kendi yazılım kodlarımız ile geliştirdiğimiz görüntü işleme uygulamaları sunuyoruz.


Amaç, herhangi bir kamera kullanarak, o kameranın nitelikleri ile (bir yere kadar) bir şeyler yapmak değil, tamamen bağımsız çalışabilen kendi çözümlerinizi sunmak. Üstelik akıllı kameralar ile yapılabilenden, çok daha fazlası